aplikant adwokacki Jakub Senftleben

Jakub Senftleben

aplikant adwokacki

Jakub Senftleben jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obronił pracę magisterską w katedrze Teorii i Filozofii prawa z zakresu prawa karnego. Tematem jego pracy magisterskiej była obrona konieczna w polskim systemie prawnym. Obecnie odbywa aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał pracując we wrocławskich kancelariach prawnych i komorniczych oraz odbywając praktykę we wrocławskich sądach. Specjalizuje się w prawie karnym oraz szeroko pojętym prawie cywilnym, w szczególności ubezpieczeniowym. Obszary jego praktyki obejmują również prawo rodzinne i opiekuńcze. Posiada także bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych. Posługuje się językiem angielskim.

Swój wolny czas poświęca na aktywne uprawianie siatkówki i piłki nożnej, a także czytanie książek o tematyce historycznej. Szczególne miejsce w jego sercu zajmuje sport żużlowy, którego jest wiernym kibicem. Jako rodowity Ślązak, jest także wielkim miłośnikiem kultury górnośląskiej oraz gwary śląskiej.

e-mail: aplikant adwokacki Jakub Senftleben