dr Bartosz Ziemblicki

dr Bartosz Ziemblicki

wspólnik Kancelarii Prawnej ZKZ

Bartosz Ziemblicki jest doktorem prawa o podwójnej specjalności prawo międzynarodowe i europejskie oraz magistrem ekonomii o specjalności ekonomia menedżerska. Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

W latach 2010-2012 dr Ziemblicki odbywał aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

Dr Ziemblicki włada trzema językami obcymi: angielskim (certyfikat CPE University of Cambridge), niemieckim (certyfikat DSH Regensurg Universität) i francuskim (certyfikat DELF B1 Universite d’Angers), których nauczył się w czasie licznych wyjazdów stypendialnych w czasie studiów, między innymi do Stanów Zjednoczonych.

Praktyką prawniczą zajmuje się nieprzerwanie od 2007 roku. Specjalizuje się w międzynarodowym i polskim prawie gospodarczym, prawie europejskim, litygacji cywilnej oraz prawie finansowym.

 

Dr Ziemblicki jest autorem ponad 50 prawniczych publikacji naukowych (w tym czterech monografii), głównie z zakresu międzynarodowego prawa gospodarczego. Jest beneficjentem licznych krajowych i unijnych stypendiów oraz grantów naukowych.

Ukończył także prestiżowe studia Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

W wolnym czasie dr Ziemblicki uprawia żeglarstwo (posiada patent kapitana jachtowego Polskiego Związku Żeglarskiego), alpinizm (zdobyty m.in. Mont Blanc), nurkuje (certyfikat Divemaster federacji PADI), jeździ motocyklem, uprawia sporty wytrzymałościowe (m.in. ukończony triathlon na dystansie IronMan) i strzelectwo. Jest także członkiem stowarzyszenia Mensa.

e-mail: dr Bartosz Ziemblicki