adwokat Agnieszka Tomaszewska

Agnieszka Tomaszewska

adwokat

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Po odbyciu aplikacji adwokackiej w latach 2020-2022, została wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe zdobywała już podczas studiów, początkowo odbywając praktyki, a następnie świadcząc pracę w kancelariach prawnych we Wrocławiu oraz w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia w II Wydziale Karnym.

Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem spraw z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, takich jak: postępowania rozwodowe, o alimenty oraz ustalanie kontaktów z dzieckiem. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się również prowadzeniem spraw z zakresu prawa karnego – na etapie przygotowawczym, jurysdykcyjnym i wykonawczym, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa gospodarczego, świadcząc obsługę prawną zarówno firm, jak i klientów indywidualnych.

W ramach świadczonych usług podejmuje się reprezentacji Klientów przed organami ścigania, organami administracji publicznej oraz sądami wszystkich instancji.

Wolny czas stara się spędzać aktywnie, w szczególności oddając się trekkingowi w górach. Jest pasjonatką polskich Tatr oraz bardzo dobrze zna szlaki w Sudetach Środkowych. Miłośniczka gotowania, literatury faktu oraz muzyki.

e-mail: Agnieszka Tomaszewska